PCB1A12A
- Mfr.Part #
- PCB1A12A
- Manufacturer
- TE Connectivity AMP Connectors
- Package/Case
- Datasheet
PCB1A12A
- Description
- TERM BLOCK CARDEDGE 12POS GOLD
- Stock
- 103
- Quality
- Manufacturer :
- Product Category :
- Terminal Block Adapters
- Convert From (Adapter End) :
- Terminal Blocks, Screw Connection, 12 Pos, 1 Row
- Convert To (Adapter End) :
- Card Edge Connector, 12 Pos
- Mounting Type :
- Board Mounted
- Product Status :
- Active
- Wire Gauge :
- 12 AWG